Sześciolatek wjechał hulajnogą wprost pod nadjeżdżające audi

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W Korszach potrącony został sześciolatek, który wjechał na jezdnię na hulajnodze. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Biskupcu. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.Do zdarzenia doszło w środę po godz. 20. Na ul. Wojska Polskiego w Korszach dziecko zostało potrącone przez samochód. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że do wypadku doszło na jednokierunkowej drodze.

6-letni chłopiec jadąc na hulajnodze wyjechał za budynku i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd — informuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik kętrzyńskiej policji. — Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Biskupcu. Kierująca audi 25-letnia kobieta była trzeźwa.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Policja apeluje zarówno do kierujących pojazdami oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są m.in. piesi, rowerzyści czy osoby korzystające z hulajnóg o zachowanie ostrożności w szczególności w rejonie przejść dla pieszych czy przejazdów dla rowerów. Przypominamy, że w myśl obowiązującego prawa użytkownik hulajnogi jest traktowany jak pieszy. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net