Władze Kętrzyna: „Musimy inwestować w dzieci”. Dodatkowe półtora miliona idzie na edukację w mieście

Zdjęcie ilustracyjne

Ostatnie dni to doskonałe wiadomości dla kętrzyńskich uczniów. Władze miasta pozyskały w sumie prawie 1,5 miliona złotych na edukację z Unii Europejskiej.



Dzięki części tych środków udało się m.in. utworzyć dodatkową grupę dzieci w przedszkolu „Smerfowa Kraina”. Wartość projektu to ponad 400 tysięcy złotych. Z tych środków powstanie nowa sala, która zostanie wyposażona w meble i nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sfinansowane zostanie wynagrodzenie dwóch nauczycieli i woźnej.

Prace budowlane będą trwały w placówce w sierpniu i od września nowa grupa będzie już funkcjonować — mówi burmistrz Ryszard Niedziółka.

Wcześniej miasto pozyskało ponad 785 tys. zł dofinansowania dla Szkół Podstawowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Dwie kętrzyńskie szkoły otrzymają środki na poprawę i zwiększenie możliwości kształcenia dzieci i młodzieży. W Szkole Podstawowej nr 1 powstanie nowoczesna sala multimedialna pod nazwą „Laboratorium odkrywcy”, a SP3 dzieci będą się uczyć nowych technologii teleinformatycznych.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia wykraczające poza program nauczania oraz zakupiony zostanie sprzęt i pomoce dydaktyczne do pracowni m.in. meble, mapy, mikroskopy, globusy, atlasy, bryły magnetyczne, nowe komputery, monitory interaktywne oraz stół multimedialny. Łączna wartość projektu to 820 tysięcy złotych.

Musimy inwestować w dzieci, a chcemy aby ich edukacja była na takim samym poziomie jak w większych miastach, aby uczeń czuł, że ma równe szanse by rywalizować z innymi i osiągał sukcesy w przyszłości — mówi Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna.

Dzieci z miejskich szkół, które nie posiadają własnych komputerów będą mogły nadal wypożyczać sprzęt do nauki zdalnej – jeśli będzie taka potrzeba. Miasto pozyskało w sumie 185 tysięcy złotych na zakup komputerów i kolejna partia sprzętu trafi do placówek jeszcze przed końcem wakacji.

źródło: Miasto Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net