Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku koło Wandajn. Jedna osoba zginęła

Fot. policja

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej DW590 na trasie Korsze-Reszel na wysokości miejscowości Wandajny. W wyniku czołowego zderzenia pojazdów 64-letni kierowca audi zmarł na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku.W piątek około godz. 15:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadomień Ratunkowych, że na drodze wojewódzkiej W 590 na trasie Korsze-Reszel na wysokości miejscowości Wandajny doszło do wypadu drogowego.

Z przekazanych informacji wynikało, że w jednym z pojazdów znajduje się zakleszczona osoba. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na wzniesieniu drogi doszło do czołowego zderzenia audi i passata. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, kierujący audi 64-letni mieszkaniec Korsz zmarł na miejscu. Pasażer tego pojazdu 64-letni mężczyzna z podejrzeniem urazów wewnętrznych został przewieziony do szpitala w Bartoszycach. Kierowca passata natomiast 31-letni mieszkaniec Reszla ze złamaniami kończyn został przewieziony do szpitala w Kętrzynie.

Na polecenie prokuratora ciało mężczyzny zostało przewiezione do prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Na tym odcinku droga została całkowicie zablokowana. Zostały wyznaczone objazdy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net