Mieszkanka Kętrzyna oszukana metodą „na BLIK-a”. Straciła 1000 złotych

Zdjęcie ilustracyjne

Oszuści podszyli się pod znajomą na portalu społecznościowym i w wysłanej wiadomości zwracali się z pilną prośbą o pożyczkę. Za pomocą wyłudzonego kodu do płatności mobilnej (BLIK) okradli konto. Mieszkanka Kętrzyna straciła w ten sposób 1000 złotych.


W środę na Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie zgłosiła się kobieta oszukana metodą „na BLIK-a”. Ofiarą oszustwa padła mieszkanka Kętrzyna. — Oszust pokonując zabezpieczenia, uzyskał dostęp do jednego z komunikatorów społecznościowych jej koleżanki, następnie za jego pośrednictwem wysyłał kobiecie wiadomość, w której podawał się za znajomą oraz prosił o wygenerowanie i podanie jej kodu BLIK — mówi asp. Ewelina Piaścik z KPP w Kętrzynie.

Sprawca tłumaczył to pilną potrzebą zrealizowania przelewu w celu uiszczenia opłaty i chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie. W ten sposób oszustowi wykorzystującemu chęć niesienia pomocy udało się wyłudzić 1000 złotych.

Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze, skontaktujmy się z tą osobą telefonicznie i sprawdźmy czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci — przestrzega rzecznik kętrzyńskiej policji.

źródło: policja

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net