Ruszyły rozgrywki piłkarskie w regionie. Żagiel traci punkty i trenera

– Trenerze, dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile radości, smutku, euforii i złości – dziękuje w mediach społecznościowych ekipa Żagla. Fot. archiwum KS Żagiel Piecki

Pierwszy weekend sierpnia to czas na rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Piłkarze IV ligi i okręgówki rozgrywają pierwszą kolejkę sezonu 2020/2021. Część klubów z naszego regionu zaliczyła falstart.


Źle rozpoczęli rozgrywki piłkarze dobrze radzącej sobie w przedsezonowych sparingach Mrągowii. Gracze MKS przegrali premierowe spotkanie w Pasymiu z miejscowymi. Błękitni ograli 2:0 „żółto-czarnych” i po pierwszej kolejce są w „czubie” tabeli. Liderem klasyfikacji jest drugi zespół Stomilu, który w derbach Olsztyna zdeklasował Warmię (6:0).

Drugi z „naszych” zespołów – MKS Korsze – przegrał u siebie z Motorem Lubawa (1:3), natomiast kętrzyńska Granica zagra swoje spotkanie w niedzielę (z Pisą w Barczewie, godz. 17).

W klasie okręgowej Wilczek wygrał ze Śniardwami Orzysz 2:1 po golach niezawodnego Mariusza Grabowskiego (asystę przy drugiej bramce zaliczył Paweł „Alex” Aleksandrowicz), a Victoria Bartoszyce zremisowała 2:2 z Romintą Gołdap. Falstart zaliczyła Cresovia Górowo Ilaweckie, która na wyjeździe musiała uznać wyższość gospodarzy – Czarnych Olecko. Źle poszło Jurandowi Barciany – klub ten sromotnie przegrał na własnym stadionie z DKS Dobre Miasto 0:4, ale jeszcze gorzej wystartował Żagiel. Piłkarze z Piecek ulegli aż 0:5 w Sępopolu i to właśnie Łyna została pierwszym liderem okręgówki. Mecz Kłobuka Mikołajki i Orląt Reszel rozegrany zostanie w niedzielę (początek o o godz. 14).

Meczem w Sepopolu pożegnał się z drużyną Żagla trener Andrzej Kłosowski. Powodem rozstania są względy osobiste. Kłosowski spędził w Pieckach dwa i pół roku (przejął drużynę w 2018 roku po Radosławie Rogowskim). Po pierwszym półroczu pracy zaliczył spadek z okręgówki, ale już rok później wprowadził zespół z powrotem do tej klasy rozgrywkowej, w cuglach wygrywając A-klasę. W poprzednim sezonie osiągnął z drużyną historyczne 4. miejsce w tabeli okręgówki. Od roku pełnił również rolę trenera grupy Orlik KS Żagiel Piecki.

Trenerze, dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile radości, smutku, euforii i złości – dziękuje w mediach społecznościowych ekipa Żagla. – Byłeś częścią drużyny i nią zostaniesz. Życzymy ci wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym i mówimy do zobaczenia za kilka lat na piłkarskim szlaku.

Nazwisko następcy Andrzeja Kłosowskiego na razie nie jest znane. Wkrótce powinno się rozstrzygnąć kto poprowadzi drużynę w najbliższym meczu z Vegorią Węgorzewo.

ms