Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie kętrzyńskim

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Na terenie powiatu kętrzyńskiego potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To młody mężczyzna z gminy Barciany oraz mężczyźni w średnim wieku z gminy Korsze i Kętrzyna.


O pierwszym zakażonym na terenie gminy poinformowała w środę rano wójt Marta Kamińska. W mediach społecznościowych napisała: „Mamy pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na terenie naszej gminy. Bardzo Was proszę o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Od dziś do odwołania zamknięte zostają tez drzwi wszystkich jednostek organizacyjnych gminy. Wizyty możliwe tylko po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu. Kasa urzędu zostaje otwarta, ale w budynku/korytarzu może przebywać tylko jedna osoba. Uważajcie na siebie! Noście maseczki i odkażajcie dłonie!”

Informację potwierdziło nam już też biuro prasowe wojewody.

To czwarty przypadek w powiecie kętrzyńskim. Dwa kolejne potwierdziły się również w środę. Dwaj mężczyźni w średnim wieku z terenu gminy Korsze i Kętrzyna.

Pod koniec marca „wirusa z Wuhan” wykryto u kobiety (transmisja zewnętrzna), która już zdążyła ozdrowieć. Pod koniec lipca stwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia – u chłopca (transmisja zewnętrzna) i kobiety.