Dobry start kadetów MKŻ Mikołajki w regatach o Puchar Gminy Kościerzyna

Fot. archiwum klubu/MKŻ Mikołajki

W Pucharze Gminy Kościerzyna Cadet udanie zaprezentowali się w swojej klasie kadeci Mazurskiego Klubu Żeglarskiego z Mikołajek. Załoga Amelia Leszczyńska i Łucja Fałęcik była druga w kategorii CADET Młodzik i trzecia w kat. CADET Dziewcząt. Niexle radziła sobie też druga para MKŻ – Jakub Adamski i Natalia Pieńkowska.


W miejscowości Wdzydze, w której rozgrywano regaty o Puchar Gminy Kościerzyna w klasie Cadet w ramach Pucharu Polski. W regatach zorganizowanych przez UKS Wodniacy Garczyn, wzięło udział 20 jachtów z pięciu klubów. Oprócz gospodarzy i klubu z Mikołajek, wystartowały zawodniczki i zawodnicy reprezentujący kluby UKŻ Ostróda, ŻUKS Stężyca i UKŻ Lamelka Kartuzy.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak (UKŻ Lamelka Kartuzy). Wśród dziewcząt najlepsza była para Malwina Walter i Zofia Wolska (ŻUKS Stężyca). W tej kategorii na najniższym stopniu podium stanęły też zawodniczki MKŻ – Amelia Leszczyńska i Łucja Falęcik, które był jednocześnie drugie w kategorii do lat 14. W tej kategorii tuż za podium była druga załoga MKŻ – Jakub Adamski i Natalia Pieńkowska, która w klasyfikacji OPEN zajęła dziewiąte miejsce.