Magdalena Lewkowicz zrzekła się mandatu, ale nie znika z przestrzeni publicznej. Mówi: „jestem i będę”

- Zawsze uważałam i uważam, że wszyscy jesteśmy z tego samego Miasta, które kocham - twierdzi Magdalena Lewkowicz, już nie radna. Fot. archiwum prywatne ML

Magdalena Lewkowicz zrzekła się mandatu radnej Rady Miejskiej w Mrągowie. Jak przyznaje jej decyzja podyktowana jest sytuacją w radzie, a także obawą o własne zdrowie.


O swojej decyzji poinformowała w mediach społecznościowych.

— „Wychowałam się na wartościach chrześcijańskich, w tym na szacunku do drugiego człowieka. Nie zamierzam za wszelką cenę być w miejscu, w którym obraża się innych, cieszy się z upokarzania innych, szuka się błędów, a nie pozytywów, rozgrywa się sprawy prywatne oraz wzajemnie podcina skrzydła. Nie chcę brać w tym udziału. Wolę pracować u podstaw” — napisała na facebooku.

Jak wyznaje, „nie ma dzieci na studiach, które trzeba utrzymać, nie ma kredytów do spłaty i lubi swój stary samochód”. — „Zawsze uważałam i uważam, że wszyscy jesteśmy z tego samego Miasta, które kocham. Zawsze też starałam się robić wszystko, co jest dla niego dobre. Oczywiście jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Chcę dodać, że po raz pierwszy Radną zostałam dzięki Państwa poparciu w wieku 28 lat. To już kawał czasu. Chcę podziękować za to ogromne zaufanie, poparcie w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Dziękuję za każdą sprawę do rozwiązania, za każde Wasze wsparcie, za każdy uśmiech i codzienne dawanie otuchy w pełnieniu tej nie łatwej funkcji od Radnej Powiatowej, Wicestarosty Powiatu Mrągowskiego do Radnej Rady Miasta Mrągowo. Przepraszam za to wszystko czego nie udało się zrobić, mimo chęci. Nie poddaje się, po prostu jestem chyba mądrzejsza o doświadczenie, rozczarowanie i zmęczenie. Zawsze możecie liczyć na moją pomoc, jestem i będę” — deklaruje Magdalena Lewkowicz.

Swój wpis zakończyła słowami: „Czas na młodych, Czas na komentatorów internetowych”.

Magdalena Lewkowicz jest rodowitą mrągowianką. Absolwentka UWM na wydziale historii. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie ekonomii i wiedzy o społeczeństwie. Pracuje jako nauczycielka historii i WOS w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Malarka – amatorka. Społeczniczka. Inicjatorka wielu akcji, wycieczek edukacyjnych, lekcji otwartych dla innych nauczycieli, warsztatów dla uczniów i przedsięwzięć w szkole oraz środowisku lokalnym, związanych z tematyką łamania praw człowieka, praw zwierząt, tolerancji oraz historii współczesnej, członek Stowarzyszenia Kociarze Mrągowo.

W latach 2016-2018 pełniła funkcję wicestarosty powiatu mrągowskiego (zrzekła się mandatu na kilka miesięcy przed wyborami). Od 2018 roku zasiadała w Radzie Miejskiej. Od lat współpracuje z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami, m.in. instytutem Yad Vaschem w Jerozolimie, F undacją Borussia z Olsztyna, Muzeum Historii Żydów Polskich (którego jest ambasadorką), Stowarzyszeniem „Niedźwiedzia Łapa” w Mrągowie oraz Stowarzyszeniem Freunde Masurens.