Policjant z Bartoszyc razem z kolegą wyciągnęli z Wisły tonącego nastolatka

Fot. policja

Podczas patrolu na Bulwarach Wiślanych w Warszawie policjanci z Bartoszyc i Łomży uratowali tonącego 15-latka.


Policjanci młodzi służbą swoje doświadczenie budują m.in. podczas tzw. adaptacji zawodowej i służb odbywanych w ramach niej w innych niż macierzysta jednostkach policji. W trakcie jednej z takich służb policjant z Bartoszyc – st. post. Andrzej Grędziszewski, wraz kolegą z Łomży patrolowali Bulwary Wiślane w Warszawie. Nagle podbiegł do nich mężczyzna mówiąc, że w Wiśle tonie jakiś człowiek.

Policjanci ruszyli z pomocą. Pobiegli we wskazane miejsce i wyciągnęli z wody młodego chłopaka. 15–latek był przestraszony i oszołomiony. Opowiedział policjantom, że wbiegł do rzeki po piłkę i już nie mógł wyjść z wody o własnych siłach. Czuć było od niego zapach alkoholu. Nastolatek przyznał, że wcześniej trochę go wypił. Trafił do szpitala, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Policjanci przekazali chłopca pod opiekę matki, która była wdzięczna policjantom za pomoc jej synowi.

Służba w policji to okazja do tego, by każdego dnia robić coś pożytecznego, pomagać innym, czuć wyjątkowość swojej profesji, a przy tym mieć stałość zatrudnienia. Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby, mogą się zapoznać z informacjami na ten temat zamieszczonymi na stronie policji, w zakładce poświęconej doborowi do służby.

źródło: policja