W Mikołajkach trzy kubki muszą być! Policja ostrzega przed oszustami

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

W Mikołajkach, jak co roku, pojawiły się osoby proponujące grę w trzy kubki. Policja ostrzega turystów i mieszkańców: NIE BĄDŹ NAIWNY, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!


W letniej stolicy Mazur, jak mawia się o Mikołajkach, można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki. Policja ostrzega: pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Przystępując do gry stracisz pieniądze!

Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej współpracują z urządzającymi ten proceder po to, aby zachęcić potencjalnych graczy. Trzeba też pamiętać o tym, że stojąc w tłumie i tylko obserwując można zostać okradzionym.

Organizowanie takich gier hazardowych jest zakazane. Kodeks karny skarbowy: Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Kodeks wykroczeń: Art. 128. § 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

źródło: policja