Radek Typa wraca do ścigania

Fot. archiwum zawodnika

Po 5-letniej przerwie do świata rajdów wraca pochodzący z Ornety kierowca Radek Typa. W sezonie 2020 ten utytułowany zawodnik zmierzy się z najlepszymi kierowcami w Polsce. W sumie zaplanowano do końca roku cztery rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


Ostatni czas bez rajdówki był dla mnie trudny, po prostu w moich żyłach cały czas płynie benzyna — mówi Radek Typa. — Sezon 2020 zaczyna się późno z powodu Covid-19, ale mój zamysł był taki, żebyśmy wystartowali już w pierwszej rundzie RSMP która miała się odbyć pół roku temu.

Na prawym fotelu kierowcy z Olsztyna pojawi się znany pilot rajdowy Szymon Gospodarczyk. Duet o tytuł powalczy Peugeotem 208 R2.

Auto daje możliwości, na wygrywanie — mówi Typa. — Jest przygotowany przez Peugeot Sport. Mechanicy obsługujący samochód, to mechanicy świętej pamięci Janusza Kuliga, z którymi zdobyłem tytuł mistrza Europy strefy centralnej i z którym zdobywałem też tytuły mistrza Polski.

Sponsorem i partnerem kierowcy zostały m.in. Warmia i Mazury oraz biuro podróży NOVOTRAVEL.

Ceremonia startu 29 MAMRY Rajdu Rzeszowskiego (I Rundy RSMP 2020) odbędzie się w czwartek (6 sierpnia) o godzinie 20:00. Zawodnicy pokonają 133 kilometry, podzielone na 9 asfaltowych OS-ów (odcinków specjalnych). Wyniki na żywo można śledzić tutaj: http://www.rajd.rzeszow.pl/pl/wyniki-na-zywo/