Sąd w Bartoszycach ogranicza swoje funkcjonowanie. Powodem koronawirus

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

W Sądzie Rejonowym w Bartoszycach odwołano wszystkie posiedzenia i rozprawy zaplanowane na 6 i 7 sierpnia. Decyzja zapadła po tym, jak u jednego z sędziów i jednego z pracowników sądu wykryto koronawirusa.


W środę w godzinach wieczornych u powracających z urlopu jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Bartoszycach i jego żony (również pracownika sądu) zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. — W związku z zaistniałą sytuacją małżonkowie zostali objęci kwarantanną — informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. — Wraz z nimi kwarantanną objęci zostali inni pracownicy sądu, z którymi małżonkowie mieli kontakt w miejscu pracy. Jest wśród nich 2 sędziów, 2 asystentów sędziego, 5 kuratorów i 3 urzędników sądowych.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach podjął decyzję o zdjęciu z wokandy wszystkich zaplanowanych na 6 i 7 sierpnia posiedzeń i rozpraw, z wyjątkiem spraw pilnych. — O zdarzeniu zawiadomiono właściwe administracyjnie nadrzędne organy wymiaru sprawiedliwości oraz miejscowego powiatowego inspektora sanepidu, który wypowie się, czy istnieje konieczność podjęcia decyzji o czasowym zaprzestaniu działalności sądu i objęcia kwarantanną innych osób — mówi sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Do dzisiaj nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem u innych pracowników Sądu Rejonowego w Bartoszycach i u osób przebywających w sądzie. Sąd Rejonowy w Bartoszycach pracuje obecnie w bardzo ograniczonym zakresie i przy zachowaniu zwiększonej ostrożności. — Interesanci są wpuszczani pojedynczo do budynku sądu. Należy liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na wejście do budynku sądu i dłuższym niż zazwyczaj oczekiwaniem na załatwieniem swojej sprawy. W sądzie działa biuro podawcze i kasa — dodaje sędzia olsztyńskiego sądu.

O dalszych zmianach w funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Bartoszycach, w szczególności o ewentualnym odwołaniu zaplanowanych na następny tydzień posiedzeniach i rozprawach będziemy informowali w kolejnych komunikatach. Bieżące informacje można też śledzić na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Bartoszycach https://bartoszyce.sr.gov.pl/.

źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie