W Mrągowie powstaje spektakl teatralny. Poszukiwany jest odtwórca głównej roli

Fot. archiwum organizatora

Ruszyły przygotowania do widowiska teatralno-filmowo-tanecznego „Imperium zatracenia”. Mrągowski spektakl reżyserują aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Michalska oraz Paweł Kisiel, który ma na swoim koncie m.in. znany mrągowskiej publiczności musical „Kochanie bez granic”.


Chcemy kulturalnie poruszyć Mrągowo — mówią twórcy widowiska „Imperium zatracenia”. — Zapraszamy do współpracy młodzież, bo chcemy, by razem z nami stworzyła wyjątkowy spektakl. Obecnie poszukujemy odtwórcy głównej roli. Zachęcamy ciekawych, odważnych, młodych chłopaków (15-19 lat) do kontaktu z nami — proponuje Agnieszka Michalska.

Mrągowski spektakl opowiadać będzie o problemach współczesnej młodzieży. — Jest to historia młodzieży stojącej na rozdrożu życiowych wyborów ulegającej presji innych i manipulacjom — opowiada Paweł Kisiel.

Jak sami widzicie, szykuje się niezwykła przygoda na scenie i przed kamerą. Jeśli chcecie spróbować swoich sił i zdobyć doświadczenie aktorskie i filmowe, to nie zwlekajcie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres: imperium.zatracenia@gmail.com lub wiadomość na facebookowy profil Teatru Insania.

Do współpracy w projekcie zaproszona została Martyna Gnoza, która zajmie się choreografią, a na scenie zobaczymy także tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie. Dodatkowo zaplanowano elementy fabularyzowane oraz efekty dźwiękowo-świetlne.

Spektakl tworzony będzie w wakacje, a premiera w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki planowana jest na jesień. Widowisko zarejestrowane zostanie również techniką filmową.

Projekt realizowany jest przez Fundację Alternatywnej Edukacji ALE i sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

MB