Powiat bartoszycki. Kolejne osoby z koronawirusem

źródło: Urząd Wojewódzki w Olsztynie

U kolejnych dwóch mieszkańców powiatu bartoszyckiego stwierdzono zakażenie koronawirusem — poinformował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Do zakażenia młodej kobiety i mężczyzny doszło najprawdopodobniej na przyjęciu weselnym. W związku z tym już osiem osób w powiecie bartoszyckim ma stwierdzonego koronawirusa.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że  u jednego z sędziów i jednego z pracowników sądu wykryto koronawirusa. Dlatego odwołano wszystkie posiedzenia i rozprawy zaplanowane na 6 i 7 sierpnia.

Od 10 sierpnia niektóre urzędy wstrzymały przyjmowanie interesantów.  Są to: Starostwo Powiatowe w Bartoszycach oraz Wydział Komunikacji, Powiatowy Urzędu Pracy w Bartoszycach, Urzędu Gminy Bartoszyce, tam kontakt z urzędnikami będzie możliwy tylko telefonicznie lub drogą elektroniczną.

W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach również zastosowano obostrzenia. Przy wejściu do budynku trzeba wypełniać ankietę epidemiologiczną, mieć założona maseczkę zakrywającą usta i nos oraz stosować dezynfekcję rąk.

Do Urzędu Miasta Bartoszyce interesanci są wpuszczani pojedynczo.

miron