Policjanci z powiatu kętrzyńskiego uczcili swoje święto

Fot. policja

W piątek w Kętrzynie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W tym wyjątkowym dla policjantów dniu nie zabrakło medalu, wyróżnień, awansów na wyższy stopień służbowy, życzeń i podziękowań. Z uwagi na panującą pandemię, tegoroczna uroczystość miała charakter kameralny, z zachowaniem środków ostrożności.


Na placu Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystej zbiórce, której gospodarzem był komendant insp. Dariusz Ślęzak uczestniczył komendant wojewódzki nadinsp. Tomasz Klimek. W uroczystości udział wzięli samorządowcy powiatu kętrzyńskiego oraz wiceprzewodniczący warmińsko-mazurskiego zarządu NSZZ Policjantów.

To doskonała okazja do odznaczeń, wyróżnień, awansów, życzeń i podziękowań za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa. To również dobry moment na wspomnienie 101 rocznicy powstania Policji Państwowej, 95–lecia powołania kobiet do policji, 30. rocznicy uchwalenia Ustawy o Policji oraz 30–lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Trwająca pandemia spowodowała, że uroczystość miała charakter kameralny z zachowaniem środków ostrożności.

Medalem za „długoletnią służbę” odznaczony został asp. szt. Stanisław Szczepaniak, komendant Komisariatu Policji w Reszlu. Asp. szt. Roman Piskorz został odznaczony Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”, natomiast kom. Sławomir Pierzchanowski Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Nadinsp. Tomasz Klimek wręczył 31. policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Z kolei decyzją Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów „Brązowe Odznaki Honorowe” otrzymali asp. Marcin Wawrykiewycz oraz mł. asp. Justyna Śpiewak.

źródło: policja