To była rodzinna niedziela w Kętrzynie, pełna atrakcji [GALERIA]

Gabriel Fleszar nie w "kropli deszczu", a w pełnym słońcu, jako gwiazda Pikniku Rodzinnego w Kętrzynie. Fot. Miasto Kętrzyn

Pokaz Straży Granicznej z udziałem psa do wykrywania narkotyków, niezapomniane występy artystyczne dla dzieci, liczne konkursy dla całych rodzin – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na przybyłych na Profilaktyczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Uzależnienie – droga donikąd”, zorganizowanego przez Kętrzyńskie Centrum Kultury i Miasto Kętrzyn.


Fantastyczna pogoda oraz doskonałe humory towarzyszyły licznie przybyłym na Piknik Rodzinny gościom. Wśród nich były całe rodziny, od tych najmłodszych do najstarszych. I nikt tutaj się nie nudził. Dla najmłodszych dzieci organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, między innymi puszczanie ogromnych baniek mydlanych, hasanie na kolorowych dmuchańcach, a nawet układanie fryzur. Była także wata cukrowa, popcorn oraz jazda w elektrycznych samochodzikach. Wśród młodzieży natomiast dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa x-boxa, gdzie można było sprawdzić swych sił przy konsoli. Starsi uczestnicy wspólnie z młodszymi chętnie uczestniczyli w warsztatach przygotowywania pizzy. Każdy uczestnik mógł zjeść własnoręcznie przygotowaną, pod okiem włoskiego mistrza, pizzę.

Kętrzyński Piknik Rodzinny stał także pod znakiem licznych konkursów. Do zabawy stawały całe rodziny. — Widać było wspaniałą integrację rodziców oraz dzieci. I o to właśnie nam chodziło. Chcieliśmy, aby ludzie wyszli z domów i wspólnie, w miłej, rodzinnej atmosferze mogli spędzić niedzielne popołudnie. Przy okazji chcieliśmy również położyć nacisk nie tylko na zabawę, ale także na upowszechnianie zdrowego stylu życia. Podczas Pikniku można było skorzystać z porady eksperta ds. uzależnień w konsultacyjnym punkcie informacyjnym — mówi Maciej Wróbel, zastępca burmistrza, który oficjalnie otworzył niedzielne wydarzenie.

Zachwytu nad organizacją i integracją lokalnego społeczeństwa nie krył także dyrektor KCK Bartłomiej Zdanowicz. Jak podkreśla – wspólna zabawa pozwala na zacieśnianie relacji rodzic – dziecko, ale nie tylko. Miasto Kętrzyn jest doskonałym przykładem na świetną współpracę pomiędzy władzami a środowiskiem lokalnym. Takie postawy są godne naśladowania.

Po wspaniałej zabawie i pokazach artystycznych przyszedł czas na występy. O godzinie 15 wystąpił Gabriel Fleszar, wieczorem zaś mieszkańców oraz gości kołysały melodie fantastycznego duetu – Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

To wspaniałe, że piknik cieszył się tak dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych jak i starszych mieszkańców. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli rodzinną rozrywkę z propagowaniem zdrowia i życia bez używek. Taka właśnie była idea. Zwieńczeniem i uzupełnieniem były koncerty znanych i lubianych artystów – podsumowuje burmistrz Ryszard Niedziółka.

Wszystko odbyło się z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa, w związku z obowiązującym stanem epidemicznym. Przy wejściu każdy z uczestników musiał dokonać obowiązkowej rejestracji oraz dezynfekcji.

źródło: biuro prasowe UMK