Korsze. Kolejny trzy pary obchodziły swoje Złote Gody

Fot. archiwum UG Korsze

W sierpniu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Korszach złoty jubileusz pożycia małżeńskiego obchodziły kolejne trzy pary małżeńskie: Zofia i Henryk Jankowscy, Helena, Jan Kiewisz oraz Alina i Ryszard Mysiakowscy.


Ta piękna okoliczność stała się okazją do uhonorowania par Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczył je burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Spotkanie, podczas którego jubilatom towarzyszyła rodzina i znajomi, przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, życzenia oraz tradycyjny toast. Życzenia złożyła zebranym również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Korszach Ewa Wronisz.

To wielka radość widzieć Was tutaj. Żałuję jednak, że tegoroczne świętowanie rocznicowe ma nieco inny przebieg i nie możemy spędzić więcej czasu razem. Troszczymy się o Wasze zdrowie i z uwagi na koronawirusa tegoroczne obchody przebiegają inaczej niż dotąd — mówił burmistrz Ryszard Ostrowski.

Ten jubileusz jest dowodem na to, że można wspólnie i szczęśliwie razem przeżyć pięćdziesiąt lat. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Złotym jubilatom, którzy w tym roku obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze życzenia kolejnych wspólnych lat w szczęściu, zdrowiu w otoczeniu rodziny i przyjaciół — dodaje burmistrz Korsz.


Złote Gody w Korszach. Wytrwali ze sobą pięćdziesiąt lat