Rywalizacja na wodzie wkracza w decydującą fazę. Kto sięgnie po Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2020?

Fot. Maciej Rudziński

Rywalizacja na wodzie wkracza w decydującą fazę. 15-16 sierpnia odbędzie się ostatnia eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2020 – Anek Cup. Tym razem do regat dołączą także zawodnicy startujący w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych. Regaty w Mrągowie będą dla nich ostatnią szansą na szlifowanie formy przed mistrzostwami Polski.


Zawody zostaną przeprowadzone w 5 klasyfikacjach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych: T1, T2, T3, Open jednokadłubowe, Open wielokadłubowe, dwóch klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa: jachtów otwartopokładowych i kabinowych oraz na specjalne życzenie zawodników w klasie Mariner 600. Tym razem organizator zaplanował rozegranie 8 wyścigów, a zawody potrwają przez cały weekend.

Przed nami już kolejne dwudniowe regaty, w których wezmą udział także żeglarze startujący w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych, a że tydzień później w Morągu odbędą się mistrzostwa Polski jachtów kabinowych, to po raz kolejny spodziewamy się sporej frekwencji. W tamtym roku mrągowskie regaty zostały uznane za najlepszą eliminację PPJK magazynu „Żagle” — zaprasza do Mrągowa Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Pierwotnie regaty PPJK miały odbyć się maju na jeziorze Juno, jednak z powodu pandemii organizatorzy musieli przesunąć termin zawodów. — Planowaliśmy w pocie czoła nad tegorocznym kalendarzem, ale z oczywistych względów musieliśmy pewne rzeczy pozmieniać. Jezioro Czos i mrągowska „Baza” jest od wielu lat kuźnią żeglarskich talentów, dlatego postanowiliśmy tym razem zaprosić wszystkich zawodników właśnie w to miejsce – dodaje Maciej Majak, wiceprezes MTR „Czos”.

W związku z trwającą pandemią i nowymi przepisami organizowania regat opublikowane przez Polski Związek Żeglarski zapisy do regat odbywają się drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na afterparty, które odbędzie się po raz kolejny w niezwykle przyjaznym dla żeglarzy miejscu, czyli w hotelu Anek. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie. Godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Piątek 14 sierpnia 2020
17.00 – 19.00 Zapisy do regat – biuro regat Ekomarina Mrągowo
19.30 – Kolacja powitalna (pomosty ZOS Baza, ul. Nadbrzeżna 4)

Sobota 15 sierpnia 2020
8.00 – 10.30 Zapisy do regat – biuro regat
11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)
11.15 Odprawa sterników
12.10 Start do regat
18.00 II Ogólnopolska wystawa rysunku prasowego im. Aleksandra Wołosa (CKiT Mrągowo)
19.30 Kolacja żeglarska – Hotel Anek

Niedziela 16 sierpnia 2020
Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat
15.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)

źródło: MTR