Motorowerzysta potrącił pieszego. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Kętrzynie

Fot. archiwum policji

Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na Alei Rotmistrza Pileckiego w Kętrzynie. Motorowerzysta potrącił pieszego znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 85-letni mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Wszystkie okoliczności zaistniałego zdarzenia badają kętrzyńscy funkcjonariusze.


W piątek kilka minut po godz. 7:00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na Alei Rotmistrza Pileckiego w Kętrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że motorowerzysta potrącił pieszego. Policjanci ustalili, że kierujący motorowerem 58-letni mieszkaniec gminy Barciany na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił znajdującego się na pasach 85-letniego mężczyznę. W wyniku zderzenia 85-latek przewrócił się i uderzył głową o krawężnik. Mężczyzna z urazem głowy został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Kierujący motorowerem był trzeźwy. Jeden pas ruchu został wyłączony. Policjanci kierują na objazdy. Na miejscu pracują policjanci z ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz policjanci wydziału kryminalnego. Wszystkie okoliczności zaistniałego zdarzenia badają kętrzyńscy funkcjonariusze.

źródło: policja