Bezmyślność 50-latka nie ma granic. Znowu został złapany na jeździe po pijanemu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Skrajnie nieodpowiedzialny 50–latek ponownie przyłapany na kierowaniu po alkoholu. To kolejny raz jak jechał slalomem swoim polonezem. Kilka dni temu miał 3,5 promila, tym razem ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz czekają go surowe konsekwencje lekkomyślnego zachowania.


W niedzielę po godz. 21:00 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim na obrzeżach miasta zauważyli jadącego slalomem poloneza. Chwilę później zatrzymali jego kierowcę do kontroli drogowej. Autem kierował pijany 50–latek, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo zostało mu one zatrzymane trzy dni wcześniej za… to samo (pisaliśmy o tym w artykule sprzed kilku dni). Mieszkaniec gminy swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: policja