48-letni kierowca „renówki” wjechał w budynek. Powód? Nadmierna prędkość!!!

Fot. policja

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek na ul. Wojska Polskiego w Kętrzynie. 48-letni kierowca „renówki” wjechał w budynek. Na szczęście na chodniku nie było pieszych i nikt nie został ranny. Jak wstępnie ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.


Około o godz. 11.30 w budynek przy ul. Wojska Polskiego uderzył samochód. Policjanci, którzy ustalili, że kierujący 48-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego najpierw wjechał w barierkę uszkadzając ją, później na chodnik i uderzył w budynek, a następnie jeszcze odbijając uszkodził znak drogowy. Całe szczęście w tym momencie nie było na chodniku pieszych.

Zarówno kierowca, jak i 14-letni pasażer nie doznali obrażeń. Badanie stanu trzeźwości kierowcy nie budziło zastrzeżeń. Podczas rozmowy z policjantami 48-latek poinformował, że pomylił mu się pedał gazu z hamulcem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych oraz na skutek powstałych uszkodzeń. Pojazd został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna musi również liczyć się z poniesieniem konsekwencji za uszkodzone mienie.

źródło: policja

Fot. policja