Rafał Syczew ponownie najlepszym maratończykiem wśród policjantów!

Fot. policja

Kolejny już raz nad jeziorem Sajmino dziesięciu śmiałków zmierzyło się ze swoimi słabościami i wystartowało w Maratonie Ekstremalnym Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego „HARDMAN 2020”. W tym roku organizatorem przedsięwzięcia był Policyjny Klub Sportowy MAZURY oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Tytuł „HARDMANA” drugi rok z rzędu zdobył sierż. szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.


Kolejny rok z rzędu śmiałkowie z całego województwa stają naprzeciw swoim słabościom i startują w ekstremalnych i wyczerpujących zawodach. Za każdym razem organizatorzy mogą liczyć na Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, które udostępnia na potrzeby zawodów teren plaży, a także pomoc lokalnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Tegoroczna, siódma już edycja zawodów, zorganizowana została przez Policyjny Klub Sportowy MAZURY oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Z uwagi na obostrzenia sanitarne, na terenie zawodów powstał punkt dezynfekcyjny a przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Śmiałkowie z całego województwa stanęli na linii startu po raz siódmy. By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach. Do zawodów zgłosiło się 10 policjantów.

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tą konkurencję musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30 kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się sierż. szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i to on, drugi rok z rzędu, zdobył tytuł HARDMANA. Na drugim stopniu podium stanął asp.szt. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, a tuż za nim, z różnicą 25 sekund, uplasował się jego kolega z jednostki – sierż. szt. Daniel Szul.

Na ogromne brawa zasługuje również st. sierż. Agata Mendelewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, która jako jedyna kobieta, trzeci już raz, wystartowała w „HARDMANIE” pokazując swoją siłę, wytrzymałość i wolę walki.

źródło: policja