Spotkanie z Kanwą. Marta Sapierzyńska na scenie KCK

Marta Sapierzyńska. fot. Jerzy Doroszkiewicz

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Marty Sapierzyńskiej. Występ odbędzie się w sali kinowo-widowiskowej kina Gwiazda 10 września. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).


Gośćmi specjalnymi Marty będą Natalia Czekała oraz Krzysztof Guzewicz.

Kilka słów o idei koncertu:
Kanwa to podstawa. Często jest to luźno tkana tkanina z lnu. Na niej nanosi się wzory z różnokolorowych nici. Metodyczna czynność haftowania na kanwie relaksuje i przenosi świadomość do wnętrza.

Kanwą dla płyty jest elektronika, kolejne, minimalistyczne warstwy, uważnie skomponowane na płycie, a podczas koncertu zinterpretowane przez muzyków.

Na płycie znalazły się zarówno te matematyczne wzory, precyzyjnie obliczone, jak i te, które powstały pod wpływem nadzwyczajnej przestrzeni, w której została nagrana, Kościół św. Jana w Gdańskuw chwili, gdy był niedostępny dla zwiedzających.
Płyta została wydana przez trójmiejską wytwórnię płytową Nasiono Records 30 listopada 2019r.

Marta Sapierzyńska. Muzyk, instruktor muzyczny, aktywistka lokalna, organizator i inicjator działań edukacyjnych, performerka. Eksperymentuje z muzyką i podąża za intuicją. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Związana z trójmiejskim środowiskiem muzyków jazzowych i teatrem tańca, chętnie realizuje muzykę do spektakli lub performensów (Larysa Grabińska, Justyna Jan-Krukowska, Teatr Parrabola z Londynu). Z głęboką pasją eksploruje archaiczne dźwięki i zapomniane, ludowe pieśni różnych kultur świata. Prowadzi wykłady na temat religii i mitologii rdzennych mieszkańców Australii.