Znowu zwierzę pod kołami samochodu. Tym razem na trasie Mrągowo – Kętrzyn

Fot. policja

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Mrągowo-Kętrzyn. Kierujący autem osobowym zderzył się z przebiegającym przez jezdnię łosiem. W wyniku tego zdarzenia pasażerka bmw została przewieziona do szpitala.


Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. dwudziestą. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pod bmw jadące od strony Mrągowa wbiegł łoś. Siła uderzenia była tak silna, że auto zjechało do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia 44-letnia pasażerka pojazdu doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Auto zostało poważnie uszkodzone, natomiast zwierzę zginęło na miejscu.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. — Zderzenie pojazdu z leśną zwierzyną bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi — przekonuje asp.szt. Monika Danielak z kętrzyńskiej policji. — Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia, zwierzaka.

źródło: policja