Tragedia na torach. Mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Zdjęcie ilustracyjne.

Kętrzyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego w poniedziałek doszło na torowisku w okolicach miejscowości Biedaszki.


Zgłoszenie o tragedii na torach oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał w poniedziałek tuż przed godz. 20:00. Pociąg relacji Szczecin Główny – Białystok potrącił mężczyznę, który – jak wynika ze wstępnych ustaleń – częściowo leżał na torowisku.

Maszynista natychmiast włączył sygnały ostrzegawcze oraz podjął próbę hamowania. Niestety mężczyzna nie reagował. Prowadzący lokomotywę nie zdołał wyhamować i potrącił mieszkańca gminy Kętrzyn. 26-latek w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. W wyniku licznych obrażeń ciała zmarł. Pociągiem podróżowało ok. stu pasażerów, na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało. Maszynista w chwili zdarzenia był trzeźwy — poinformowała asp.szt. Monika Danielak z KPP w Kętrzynie.

Kętrzyńscy policjanci na miejscu zdarzenia pracowali do późnych godzin wieczornych. Teraz pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność i bezpieczne zachowanie w okolicach torowisk. Przejazdy kolejowe to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach. Każdy powinien pamiętać, że nie wolno przechodzić przez tory w miejscach do tego nieprzeznaczonych. W starciu z pociągiem samochód, a co dopiero pieszy, nie ma szans!

źródło: policja