Trzy miesiące aresztu dla 21-latka podejrzanego o rozbój i groźby

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Sąd Rejonowy w Mrągowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury o areszt dla 21-latka, który jest podejrzany o rozbój i groźby. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.


O zastosowanie wobec 21-latka aresztu zwrócili się do prokuratury mrągowscy policjanci. W ubiegły piątek mężczyzna wtargnął do mieszkania pokrzywdzonego i go pobił. Dodatkowo groził mu pozbawieniem życia. Na drugi dzień zaatakował partnerkę pokrzywdzonego, którą przemocą doprowadził do stanu bezbronności, a potem wyrwał jej torbę z zakupami i uciekł.

Miejscowi policjanci zatrzymali 21-latka po krótkim pościgu na terenie miasta. Trafił on do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa rozboju i kierowania gróźb karanych. W poniedziałek mrągowski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury o areszt. 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

źródło: policja


Art. 190 kodeksu karnego  mówi, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 280 kk Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.