Sępopolscy studenci trzeciego wieku zainaugurowali nowy rok akademicki

Nie zabrakło „Gaudeamus igitur” - radosnej, studenckiej pieśni otwierającej każdy rok akademicki (Fot. Tomasz Miroński)

Nie uciekają z wykładów, a zdobywanie wiedzy jest dla nich czystą przyjemnością. Sępopolski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował czwarty rok akademicki.

Rozpoczęcie roku akademickiego odbyło się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sępopolu. W uroczystości, oprócz sepopolskich studentów, wziął udział Krzysztof Siudek, przewodniczący Rady Miejskiej w Sępopolu. Życzył studentom wytrwałości i radości z uzyskanych podczas zajęć umiejętności i wiedzy.

Wykład inauguracyjny wygłosił Grzegorz Borowski, pasjonat historii lokalnej z Sępopola, który przedstawił zgromadzonym studentom dzieje ziemi sępopolskiej od średniowiecza, aż do 1945 roku. W holu domu kultury wystawiono też wystawę zdjęć Grzegorza Borowskiego.

Na zakończenie krótki recital zagrał zespół Czarny Ortalion.

Sępopolski Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2016 roku, a jego oferta jest skierowana do seniorów zainteresowanych kształceniem umiejętności w różnych dziedzinach: językowych, komputerowych, sportowych, artystycznych i rekreacyjnych. Słuchacze biorą udział w wykładach, warsztatach, zajęciach dyskusyjnych i praktycznych, organizują wyjazdy oraz spotykają się na wielu imprezach kulturalnych, popularnonaukowych i towarzyskich.

Tomasz Miroński