Żydowo. Policjanci czuwają, żeby uczniowie bezpiecznie wrócili do szkoły

Dzielnicowa i policjantka z Bartoszyc spotkały się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Żydowie, by porozmawiać o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym. Funkcjonariuszki rozdały dzieciom odblaski, a uczniowie obiecali  je nosić. Większość z nich mieszka na wsi i ich widoczność na drodze jest kluczowa dla ich bezpieczeństwa.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach i policjantka z bartoszyckiej komendy policji, odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żydowie. Wszystkie 4 spotkania odbyły się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Policjantki rozmawiały z uczniami najmłodszych klas o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci usłyszały, jakich zasad muszą przestrzegać, aby bezpiecznie pokonać drogę do szkoły i bezpiecznie wrócić do domu. Policjantki przypomniały, którą stroną drogi chodzą piesi, jak przejść na drugą stronę ulicy, gdy nie ma przejścia dla pieszych. Podkreślały jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w czasie podróży samochodem. Kolejnym tematem rozmów z uczniami były odblaski. Okazało się, że dzieci wiedzą, do czego one służą i jaką pełnią rolę.

Każde dziecko otrzymało odblask i obiecało ŚWIECIĆ PRZYKŁADEM i być widocznym używać go zgodnie z przeznaczeniem, a nie schować do ciemnej szuflady.

źródło: KPP Bartoszyce