Żeglarskie święto na jeziorze Czos! Za nami Mistrzostwa Bazy Mrągowo

Fot. Baza Mrągowo/archiwum klubu

Na wodach jeziora Czos odbyło się coroczne święto żeglarstwa – Mistrzostwa „Bazy Mrągowo”.


Regaty te tradycyjnie podsumowują sezon regatowy w Polsce i do Mrągowa zjeżdżają się zawodnicy z całego kraju. – W tym roku, pomimo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, na starcie stanęło prawie 200 zawodników i w tym rekordowa ilość desek windsurfingowych – 103! – informuje Tomasz Stefański.

Zawodnicy ścigali się w klasach Optimist (Open dz. I chł., do 9 lat Open, „C” Dz. I Chł.), Techno 293 4,0/ 5,8/ 6,8/ 7,8 , Raceboard Open, RSX 8,5 Open, L’Equipe, 420. Dodatkowo co roku odbyły się Mistrzostwa Województwa warmińsko-mazurskiego w klasach Techno 293, 420.

Fot. Baza Mrągowo/archiwum klubu

Trzy dni regat w różnych warunkach pogodowych oraz zmiennym wietrze nie przeszkodziły zawodnikom w sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji na brzegu. – Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i sponsorów, na zawodników po zejściu z wody czekała gorąca zupa, kiełbaski z grilla oraz słodkie poczęstunki w postaci ciast i pączków – dodaje Tomasz Stefański.

Zawodnicy po raz kolejny wyjeżdżają z Mrągowa zadowoleni i deklarują udział w regatach w kolejnym roku. Za rok regaty o Mistrzostwo „Bazy Mrągowo” będą zaliczane do Pucharu Polski w windsurfingowej klasie Raceboard.

Wyniki końcowe we wszystkich klasach dostępne są TUTAJ

Fot. Baza Mrągowo/archiwum klubu