Mrągowianie dopięli swego! Ulica Kościelna idzie do remontu

Ul. Ratuszowa w Mrągowie też czeka na remont. Fot. Rafał Chróst

Od poniedziałku rusza remont ulicy Kościelnej w Mrągowie. Rok temu na naszych łamach poruszaliśmy ten temat w kontekście działań lokalnego społecznika Rafała Chrósta.


W przyszłym tygodniu rusza remont ulicy Kościelnej w Mrągowie. Zakres robót przewiduje przede wszystkim wymianę zniszczonej nawierzchni. Wystąpią utrudnienia w ruchu, a na teren remontowanej drogi będą mogli wjechać tylko i wyłącznie mieszkańcy i właściciele nieruchomości przylegających do drogi — brzmi komunikat Urzędu Miasta.

Na post zareagował między innymi społecznik i aktywista lokalny: — To wspólny sukces mieszkańców Mrągowa. Dziękuję wszystkim, którzy w zeszłym roku poparli petycję remontu ulicy Kościelnej — napisał na swoim facebookowym profilu Rafał Chróst.

Na akcję zainicjowaną przez mieszkańca Mrągowa zareagowało ponad 200 osób, podpisując się pod petycją, która ostatniego dnia września 2019 roku trafiła na biurko burmistrza Stanisława Bułajewskiego. To wymusiło dołączenie jej w formie wniosku do zadań budżetowych na ten rok.

Prócz ul. Kościelnej na remont czekają zgłoszone w tym samym czasie ulice Żeromskiego i Ratuszowa.

ms