Gmina Mrągowo z dużym dofinansowaniem do budowy sali sportowej w Szestnie

Projekt nowej sali sportowej w Szestnie.

Jeszcze w bieżącym roku może ruszyć budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szestnie. Inwestycja planowana od kilku lat ma już zapewnione rekordowe dofinansowanie w kwocie 6 milionów złotych, które Gmina Mrągowo pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Starania o budowę sali sportowej przy tej szkole trwały od kilkunastu lat. W 2018 roku gmina przystąpiła do pierwszych prac projektowych, które były kontynuowane w bieżącej kadencji i zakończone uzyskaniem pozwolenia na budowę.

W pierwszym kwartale bieżącego roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie inwestycji do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasz projekt zyskał akceptację i ogromne dofinansowanie, bo kwota sześciu milionów złotych to bodaj najwyższa kwota dofinansowania w historii naszego samorządu – mówi wójt Piotr Piercewicz.

Pod koniec września ogłoszony został przetarg na wykonanie inwestycji. Gmina czeka na oferty do wtorku 27 października. Planowane zakończenie budowy to druga połowa 2023 roku. Gmina, z własnego budżetu dołoży około 30 % kosztów inwestycji.

To będzie najbardziej wymagająca inwestycja w bieżącej kadencji, ale już nie mogę się doczekać jej rozpoczęcia – mówi wójt Piotr Piercewicz. – Bez pieniędzy z ministerstwa nie mielibyśmy co marzyć o tej inwestycji, bo jej koszty są ogromne. Cieszę się zatem, że nasz projekt zyskał akceptację i zostanie wsparty pieniędzmi z budżetu państwa. Sala sportowa będzie służyć nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej w Szestnie, ale także wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Będzie to obiekt wykorzystywany na potrzeby zajęć szkolnych, pozaszkolnych o charakterze sportowym, ale także kulturalnym.

Powierzchnia zabudowy całego obiektu wyniesie ponad 1200 m2, w sali sportowej mieścić się będzie pełnowymiarowe boisko do koszykówki, a także boiska do siatkówki i piłki ręcznej, wykorzystywane także jako boisko do piłki nożnej halowej. W budynku mieścić się będą także szatnie, sanitariaty, mniejsza sala na potrzeby siłowni lub aerobiku oraz nowa kotłownia zasilana gazem. Dodatkowo obiekt będzie posiadał widownię na około 150 osób.

źródło: Gmina Mrągowo