Wolontariusze Szlachetnej Paczki: Pomagamy tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda

W tym szczególnym roku, kiedy najsłabszym jest szczególnie trudno, wsparcie w ramach Szlachetnej Paczki jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek (Fot. https://media.szlachetnapaczka.pl)
Szlachetna Paczka wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. 
Szlachetna Paczka działa o kilku lat w Bartoszycach. W naszej drużynie mamy wielu młodych wolontariuszy, licealistów którzy bardzo chętnie kolejny rok włączają się w projekt. Działamy na terenie Bartoszyc, Sępopola, Bisztynka, Górowa i Lidzbarka Warmińskiego. Ten rok  jest wyjątkowa ze względów na pandemię. Nie spowodowało to zawieszenia działań, musieliśmy tylko zadbać o swoje, a przede wszystkim odwiedzanych rodzin bezpieczeństwo. Odwiedziliśmy blisko 30 rodzin, w bazie rodzin na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/ mamy już takie, które znalazły darczyńców, są też rodziny, które oczekują na swoich dobrodziejów. Cały czas pracujemy szukając rodzin, odwiedzamy kolejne i opisujemy je w systemie. Chcemy pomóc tylu rodzinom ilu to tylko możliwe.
Szlachetna Paczka nie pomaga osobom roszczeniowym. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko ale nie poddają się chcą walczyć o swoją przyszłość. Pomagamy tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda. Ideą projektu jest mądra pomoc, która prowadzi do tego, że ludzie otrzymują wędkę nie ryby. Pomoc paczkowa ma nie tylko wesprzeć materialnie bardzo ważne a może najważniejsze jest wsparcie emocjonalne, mentalne rodziny paczkowe dostają ogromny zastrzyk pozytywnych emocji, które pozwalają im dalej walczyć o siebie i swoich bliskich.

Franciszek Maszota

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net