Bartoszyce. Weronika wystrzelała mistrzostwo województwa

(Fot. Archiwum)
Weronika Stapel z Bartoszyc została mistrzynią województwa w konkurencji karabin pneumatyczny w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej.
Mistrzostwa składały się z 4 etapów: Pierwszy odbył się 11 października w Kaczorach pod Ostródą. Weronika zdobyła w nim I miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny. Drugi etap odbył się 24 października w Jezioranach. Weronika zdobyła w nim 1 miejsce. Etap trzeci odbył się w Iławie. Weronika zdobyła w nim 8 miejsce. Ostatni etap mistrzostw odbył się w Ornecie 28 listopada . W konkurencji karabin pneumatyczny Weronika zdobyła II miejsce i tym samym w klasyfikacji ogólnej w tej konkurencji zdobyła I miejsce w województwie.
W mistrzostwach uczestniczyło 45. zawodników z 15 zespołów. Przebiegły one w serdecznej i koleżeńskiej atmosferze i zakończyły coroczne zmagania miłośników strzelectwa z naszego województwa.
Jest to dla mnie duży sukces, mierzyłam się z dużym gronem starszych i bardziej doświadczonych ode mnie zawodników – powiedziała Weronika. – Wraz z drużyną w składzie: Kinga Dryzelenko, Julia Mikołap, Damian Wolszczak, wywalczyliśmy wysokie 6-te miejsce, co uważam za dobry wynik. Chciałabym podziękować moim trenerom: Panu Jarosławowi Puszko , dzięki któremu zaczęłam swoją przygodę ze strzelectwem oraz Panu Dariuszowi Wojczulanisowi z Lidzbarka Warmińskiego, dzięki któremu mam możliwość startowania w tylu imprezach, obaj trenerzy nauczyli mnie wiele i to także ich sukces.
W mistrzostwach uczestniczył również Mateusz Stapel, brat Weroniki. W klasyfikacji generalnej ze swoją drużyną zdobył 10 miejsce.
Weronika i Mateusz reprezentowali KS LOK „Warmiak” z Lidzbarka Warmińskiego.

 

źródło: KS LOK „Warmiak”

 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net