Płonęły dachy w Zełwągach i Krutyńskim Piecku

(Fot. PSP Mrągowo)
Dziewiątego lutego o godzinie 10:45 strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie poinformowano o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w Zełwągach. Nie była to jedyna interwencja tego dnia i następnej nocy.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażaków i przeprowadzonym rozpoznaniu przez KDR – Kierującego Działaniami Ratowniczymi z OSP Mikołajki okazało się, że w miejscowości Zełwągi z budynku jednorodzinnego wydobywa się dym z poddasza. Mieszkaniec sam opuścił budynek przed przybyciem służb. Zapaliły się belki stropowe i płyty pilśniowe na strychu przylegające bezpośrednio do komina. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariusza KP PSP w Mrągowie ogniomistrza Marcina Włodarczyka, który ruszył z pomocą sąsiadowi tłumiąc wydobywające się płomienie ze stropu za pomocą wody, nie doszło do rozwinięcia pożaru na dach budynku. Działania Straży polegały na ugaszeniu pożaru, usunięciu tlących się elementów budynku oraz sprawdzenia domu przy pomocy kamery termowizyjnej. W działaniach wzięły udział 2 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Mikołajki.
To nie był jednak koniec ciężkiej pracy dla strażaków Z powiatu mrągowskiego. O godzinie 00:54 dostali wezwanie do pożaru domu jednorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży i przeprowadzonym rozpoznaniu przez KDR z OSP Krutyń stwierdzono, że w miejscowości Krutyński Piecek pali się dach budynku jednorodzinnego. Po przyjeździe zastępów JRG Mrągowo podano cztery prądy wody na palący się dach i poddasze oraz stworzono zasilanie w wodę do gaszenia pożaru z pobliskiego stawu oddalonego o 50 m. Pożar ugaszono, niestety spaleniu uległo całe poddasze oraz dach budynku. W działaniach wzięły udział 2 zastępy PSP oraz 3 zastępy OSP (OSP Krutyń, OSP Nawiady i OSP, Stare Kiełbonki).
opracowali: kpt. Jakub Tutka, mł. asp. Roman Olszyński (PSP w Mrągowie)
zdjęcia: mł. asp. Roman Olszyński

 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net