Poszukiwania wokalnych talentów czas start!

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Ruszyły poszukiwania talentów wokalnych! Wystarczy, że do 8 marca wyślesz filmik z nagraniem jednego utworu pod odpowiedni adres, a możesz wygrać np. rower górski albo nagrodę pieniężną do 1000 złotych.


Celem I Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „Sieć Wokalna 2021 – ONLINE” jest aktywizowanie, wsparcie i promocja talentów wokalnych z naszego województwa za pomocą sieci Internetowej w ogólnopolskiej skali. — Poprzez organizację konkursu pragniemy stworzyć przestrzeń do wokalnej konfrontacji i wymiany umiejętności dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych — deklarują organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest
Centrum Kultury Gminy Bartoszyce i Gmina Bartoszyce
Obecna sytuacja związana z Covid-19 spowodowała wielkie ograniczenia w działalności ośrodków kultury, nie funkcjonują pracownie, nie odbywają się konkursy i przeglądy stacjonarne. Jednak Centrum Kultury Gminy Bartoszyce chce wyjść utrudnieniom naprzeciw i po przez organizację konkursu wokalnego zrealizować wiele działań w przestrzeni On-Line, tak aby zmotywować i wesprzeć miłośników pasji wokalnej do pracy nad własnym warsztatem.

Finaliści konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz pieniężne z podziałem na trzy kategorie:
1. kategoria wiekowa 10-14 lat:
I miejsce – rower górski ufundowany przez Fundację Dzieci-Dzieciom, realizacja nagrania piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym oraz nagranie teledysku realizowane przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
II miejsce – rower górski ufundowany przez Fundację Dzieci-Dzieciom
III miejsce – rower górski ufundowany przez Fundację Dzieci-Dzieciom

2. kategoria wiekowa 15-18 lat:
I miejsce – 1.000 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Fundację- Dzieci-Dzieciom, realizacja nagrania piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym oraz nagranie teledysku realizowane przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
II miejsce – 800 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Fundację Dzieci-Dzieciom
II miejsce – 500 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Fundację Dzieci-Dzieciom

3. kategoria wiekowa 19-30 lat:
I miejsce – 1.000 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Gminę Bartoszyce, realizacja nagrania piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym oraz nagranie teledysku realizowane przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
II miejsce – 800 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Gminę Bartoszyce
II miejsce – 500 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Gminę Bartoszyce

Nagroda Grand Prix Internautów:
500 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Gminę Bartoszyce, realizacja nagrania piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym oraz nagranie teledysku realizowane przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce.

Nagroda Wójta Gminy Bartoszyce:
dla najzdolniejszego wokalisty pochodzącego z Gminy Bartoszyce; 500 zł w formie jednorazowego stypendium ufundowanego przez Wójta Gminy Bartoszyce – Pana Andrzeja Dycha, realizacja nagrania piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym oraz nagranie teledysku realizowane przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce.

Znani i cenieni jurorzy…
… z pewnością wyłonią najlepszych wokalistów, tych którzy otrzymają zaproszenie na finałową galę, która odbędzie się 27 marca w Centrum Kultury Gminy Bartoszyce z siedzibą w Bezledach. W składzie jurorów zasiądzie: Agnieszka Czachor – trener wokalny, wokalistka w chórkach Sanah, Michał Bojarski – wokalista zespołu Sound’n’Grace, Jacek Grygorowicz – wieloletni gitarzysta zespołu Enej oraz Patryk Wąsowicz – kompozytor, muzyk, realizator dźwięku, wokalista zespołu Autsajt.

Za pomocą partnerów wydarzenia, zrealizowane teledyski zostaną opublikowane na stronach internetowych oraz fanpage’ach w ogólnopolskiej skali. Mecenat nad wydarzeniem objęła Fundacja Dzieci-Dzieciom, której celem jest odkrywanie, rozwijanie i kształtowanie talentów wśród dzieci i młodzieży. Udostępnione przez partnerów teledyski będą znakomitą szansą do promocji wokalnych talentów na terenie całej polski. — Za sprawą teledysków oprócz promocji wokalistów, ukażemy piękno naszego regionu – woj. warmińsko-mazurskiego. Dlatego m.in. honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego pan Gustaw Marek Brzezin — dodają organizatorzy.

Nowiny Północne sprawują patronat medialny nad tym wydarzeniem.