W Korszach poszukiwani przez policję, sami zgłosili się na komendę

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Niemal codziennie w „ręce” policjantów wpadają osoby poszukiwane, które ukrywają się przed konsekwencjami swoich niewłaściwych zachowań. Zdarza się tak, że zostają oni zatrzymani w miejscu zamieszkania, podczas kontroli drogowej, bądź w trakcie zgłoszonych interwencji, a jeszcze inni poszukiwani sami zgłaszają się do jednostek Policji.

Rzadko zdarza się, że osoba poszukiwana sama zgłasza się do komendy. Zazwyczaj osoby, które poszukiwane są przez wymiar sprawiedliwości unikają kontaktu z policjantami. Tym razem jednak było inaczej.

Do Komisariatu Policji w Korszach przyszedł mężczyzna, który poinformował policjantów, że jest poszukiwany. Funkcjonariusz sprawdził w policyjnej bazie danych tą informację. I faktycznie potwierdziło się, że 38-letni mężczyzna  poszukiwany jest  przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za nieopłaconą grzywnę w wysokości 2400 zł. 38-latek jednak poinformował i przedstawił potwierdzenie opłacenia grzywny. Po wykonaniu z mężczyzną czynności, został zwolniony.

Do podobnej sytuacji doszło godzinę później również w Korszach. Do policjantów zgłosił się 37-letni mieszkaniec tej gminy i poinformował, że jest poszukiwany przez bartoszycki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe. 37-latek miał trafić do zakładu karnego jednak opłacił grzywnę w wysokości ponad 4 tys. zł. i został zwolniony.

Do kolejnego zatrzymania osoby poszukiwanej doszło w jednej z miejscowości w gminie Korsze. Tam dzielnicowi w jednym z mieszkań zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Mieszkaniec gminy był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższy miesiąc.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net