Reszel. Wyrwał torebkę samotnie stojącej 84-latce. Myślał, że kominiarka go uchroni przed zatrzymaniem

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Policjanci zatrzymali 38-latka, który w Reszlu wyrwał starszej kobiecie torebkę i uciekł. W torebce były m.in. pieniądze, telefon i dokumenty. Mężczyźnie nie pomogła nawet w ukrywaniu się przed policjantami zmiana kurtki na inny kolor oraz wymiana kominiarki na maseczkę ochronną. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W Reszlu przy ul. Słowiańskiej mężczyzna wyrwał starszej kobiecie torebkę i uciekł w kierunku centrum miasta. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że gdy mieszkanka gminy Reszel przebywała w rejonie przystanku autobusowego podszedł do niej mężczyzna i wykorzystując okoliczność, że nikogo w pobliżu nie było, chwycił jej torebkę, wyrwał ją z jej rąk i uciekł.

Na szczęście kobiecie nic się nie stało. W wyniku zdarzenia straciła telefon, który miała w torebce, a także pieniądze i dokumenty oraz zakupy. Straty zostały oszacowane na 350 złotych. Seniorka poinformowała policjantów, że mężczyzna miał ubraną kominiarkę i czarną kurtkę.

Policjanci pracujący nad tą sprawą jeszcze tego samego dnia, niespełna dwie godziny później wytypowali i zatrzymali sprawcą tego zuchwałego czynu.  Mężczyźnie nie pomogła nawet w ukrywaniu się przed mundurowymi zmiana kurtki na inny kolor oraz wymiana kominiarki na maseczkę ochronną. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione łupy, które oddali seniorce. 38-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net