Sprawdzili stopień wyszkolenia bartoszyckich żołnierzy

(Fot. wojsko-polskie.pl)

W dniach 14-16 września 2021 w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Orzysz im. gen. bryg. Stanisława Zygmunta Sochaczewskiego, 1 batalion zmechanizowany z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej realizował ocenę stopnia wyszkolenia 1 kompanii zmechanizowanej w formie ćwiczenie z TAKTYKI T-41 „Ćwiczenie taktyczne kompani ze strzelaniem amunicją bojową”.


Podczas trzydniowego ćwiczenia pk. LIS-21 sprawdzone zostały umiejętności dowódcy 1 kompanii zmechanizowanej podczas planowania, organizowania i dowodzenia podległym pododdziałem. Wszystko w warunkach jak najbardziej zbliżonych i odwzorowujących współczesne pole walki.

Realizacja zadań zakłócana była podgrywaną działalnością grup dywersyjno-rozpoznawczych, które nieustannie nękały oceniany pododdział. Na zakończenie 1kz zrealizowała ćwiczenia w kierowaniu ogniem, podczas którego przeciwnik rażony był pociskami PPK, granatami moździerzowymi, jak również z broni pokładowej Bojowego wozu piechoty (BWP) i etatowej broni strzeleckiej.

Uzyskane oceny potwierdziło dobre wyszkolenie pododdziału do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem.

Źródło: wojsko-polskie.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

 

Brak ciągłości OC – czym grozi?