Naukowcy propagujący wiedzę o prawie zainaugurowali swój projekt w Bartoszycach

Uroczysta inauguracja projektu tym razem miała miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach (Fot. Archiwum)

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uruchomił w 2016 roku program, zatytułowany: Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego. Po pandemicznej przerwie wznawia lekcje prawa w szkołach ponadpodstawowych. Inauguracja tegorocznej odsłony projektu „Propedeutyka prawa…” odbyła się w Bartoszycach.


Ostatnie dwa cykle projektu zostały storpedowane przez obostrzenia związane z pandemią, stąd pozostaje nadzieja, że tegoroczna przebiegnie w miarę normalnie. Uroczysta inauguracja projektu tym razem miała miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach.

Należy odnotować obecność w tym wydarzeniu Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, który aktywnie wyraża swoje poparcie dla projektu Wydziału Prawa i Administracji UWM o czym świadczy fakt, że w poprzednich latach również otwierał uroczyste inauguracje programu, zatytułowanego: Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego. W spotkaniu udział wziął również Starosta Bartoszycki Jan Zbigniew Nadolny.

Według p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr w 2 Bartoszycach Moniki Szpury-Kazimierczuk, te dodatkowe lekcje nie będą istotnym obciążeniem dla młodych ludzi szykujących się matury. Mają one na celu nie tylko promocję WPiA UWM w Olsztynie, ale także przybliżenie uczniom klas maturalnych zasad i najważniejszych rozwiązań poszczególnych gałęzi prawa oraz zwiększenie świadomości prawnej młodzieży.

Inauguracyjny wykład nt. Koncepcji demokratycznego państwa prawa wygłosił dr Marcin Kazimierczuk, pracownik Wydziału Prawa i Administracji UWM. Lekcje prawa dla maturzystów mają być prowadzone w 20 liceach województwa warmińsko-mazurskiego. Wykładowcy UWM planują przeprowadzenie w każdej szkole kilku takich zajęć.

Materiał nadesłany

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Brak ciągłości OC – czym grozi?