ZATANKOWAŁ I NIE ZAPŁACIŁ- TRAFIŁ DO POLICYJNEJ CELI

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Lidzbarscy policjanci zatrzymali 41-latka za kradzież paliwa na stacji benzynowej. Mieszkaniec Kętrzyna zatankował samochód z użyciem „fałszywych” tablic rejestracyjnych i odjechał z miejsca, nie uiszczając opłaty. Został zatrzymany na terenie powiatu bartoszyckiego. Trafił do policyjnej celi. W niedługim czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.We wtorek (23.11.2021 r.) około godziny 19:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowej na terenie miasta. Skierowani na miejsce policjanci ustali okoliczności zdarzenia z otworzonego monitoringu. Pod dystrybutor podjechał mężczyzna pojazdem Fiat Punto na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Zatankował pojazd i nie uiszczając opłaty odjechał ze stacji. Wartość strat wyniosła ponad 150 zł. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy.

Policjanci podczas wcześniejszych służb widywali ten pojazd na terenie gminy Kiwity i domyślali się, gdzie może przebywać sprawca kradzieży. Pojechali w to miejsce. Było to już na terenie powiatu bartoszyckiego. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Odnaleźli kierującego, który siedział jeszcze w pojeździe. Był nim 41-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Po krótkiej rozmowie przyznał się, że był na tej stacji i ukradł paliwo, bo nie miał pieniędzy, aby za nie zapłacić. W trakcie sprawdzania pojazdu w policyjnych bazach danych okazało się, że założone tablice rejestracyjne holenderskie nie pochodzą o tego pojazdu. Pojazd nie posiadał przeglądu technicznego oraz zawartej obowiązkowej umowy ubezpieczeniowej odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego.

Po kontroli policjanci sporządzili wniosek do Funduszu Gwarancyjnego oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Natomiast 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania, bo zostały mu one zatrzymane w 2009 roku za alkohol. Za to posiada aktywną decyzję o cofnięciu uprawnień wydaną przez starostę powiatu kętrzyńskiego i popełnił przestępstwo z art. 180 a kk. Czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nadto posiada jeszcze dziewięć aktywnych podstaw poszukiwań. Pierwszą wydaną przez Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie do przestępstwa krótkotrwałej kradzieży pojazdu. Drugą do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Biskupcu i siedem podstaw związanych z nakazem osadzenia do zakładu karnego.

Mężczyzna zastał zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj (24.11.2021 r.), zanim trafi do zakładu karanego usłyszy zarzuty w związku z popełnionym przestępstwem i wykroczeniem.

Źródło: KPP Lidzbark Warmiński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net