Bartoszyce. Groził pracownicy drogerii – był poszukiwany

Poszukiwany 48 - latek w trakcie konwoju do Zakładu Karnego (Fot. KPP Bartoszyce)

Jest dobrze znany miejscowym policjantom. Odbywał już kary pozbawienia wolności zarówno za przestępstwa, jaki i wykroczenia. Teraz ma do odbycia 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo uszkodzenia ciała i dlatego był poszukiwany. Unikał policjantów przez ostatni miesiąc. Wczoraj kryminalni ustalili, że mężczyzna pasujący do rysopisu 48-latka groził pracownicy drogerii pozbawieniem życia. Ich kolejne ustalenia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny ukrywającego się w mieszkaniu znajomych. 48-latek usłyszał zarzut gróźb karalnych i trafił do policyjnej celi. Czeka go 8 miesięcy za kratami i kolejna sprawa w sądzie.


Kryminalni z Bartoszyc ustalili, że w jednej z miejskich drogerii grożono pracownicy. Policjanci przyjęli od kobiety zawiadomienie i zabezpieczyli zapis monitoringu. Na nagraniu rozpoznali doskonale znanego z wcześniejszych spraw 48-latka. Ich kolejne działania doprowadziły się do ustalenia miejsca przebywania mężczyzny.


Ukrywał się w domu znajomych. Ci na dźwięk pukania do drzwi zgasili światła w domu, zasłonili okna i udawali nieobecność. Policjanci nieoczekiwanie dla domowników weszli do mieszkania przez uchylone drzwi balkonowe i zastali tam leżącego na podłodze 48-latka, któremu od razu założyli kajdanki.

Mężczyzna już wczoraj usłyszał zarzut gróźb karalnych, do którego się nie przyznał. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

48-latek trafił do policyjnej celi skąd przewieziony został do zakładu prawnej izolacji, aby odbyć tam karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo uszkodzenia ciała.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net