Świąteczny uśmiech dla seniora, czyli Mikołajki w Liskach

– Miła rozmowa to jak najlepszy balsam – uśmiecha się pani Elżbieta Stankiewicz, która zaprosiła dzieci do domu, by podziękować im za miły gest oraz chwilę z nimi pozmawiać (Fot. Tomasz Miroński)

Mikołajki to czas, w którym chcemy dzielić się dobrem z innymi. Nikola Oleszkiewicz i Marcin Antosik z Lisek (gm. Sępopol), z uśmiechem i dobrym słowem odwiedzili 15 seniorów ze swojej miejscowości, by przynieść im odrobinę radości w tym szczególnym dniu. Dziećmi opiekowała się pani Marzena Antosik, mama Marcina.Młodzi wolontariusze własnoręcznie upiekli świąteczne pierniczki, które wraz z czekoladowymi Mikołajami trafiły do seniorów. Dzieci były przyjmowane z uśmiechem i dobrym słowem, bo często najcenniejszym prezentem jest wspólnie spędzony czas oraz uśmiech i życzliwość.

– Miła rozmowa to jak najlepszy balsam – uśmiecha się pani Elżbieta Stankiewicz, która zaprosiła dzieci do domu, by podziękować im za miły gest oraz chwilę z nimi pozmawiać. Wspominali wspólne akcje, które pani Elżbieta wraz z Nikolą z Marcinem bezinteresownie organizowali w celu upiększenia miejscowości, między innymi, wspólne malowanie przystanku w Liskach.

Nikola i Marcin są bardzo wrażliwi na potrzeby innych, od trzech lat działają w szkolnym kole wolontariatu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu.

Tomasz Miroński 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net