Nowy rok rozpoczął się tragicznie na drogach powiatu bartoszyckiego

Nowy rok rozpoczął się tragicznie na drogach powiatu bartoszyckiego. W czwartek (5.01.22 r.), na trasie Górowo Iławeckie – Worławki zginął pieszy potrącony przez kierującego osobówką. W piątek (6.01.22 r.), kobieta kierująca kią zderzyła się z drzewem, w wyniku czego jej mąż doznał złamania ręki. W poniedziałek (10.01.22 r.), kierujący oplem uderzył w sarnę, po czym zderzył się z drzewem. Mężczyzna był zakleszczony w aucie i został przewieziony do szpitala na badania.W sprawie śmierci 62-letniego pieszego potrąconego przez 38-latka kierującego VW Passatem prowadzone będzie śledztwo. Do zdarzenia doszło w środę, (5.01.22 r.), po godz. 17:00 na trasie Górowo Iławeckie – Worławki. Wstępnie ustalono, że pieszy szedł prawidłową stroną drogi. Kierujący VW był trzeźwy, została pobrana od niego krew do badań laboratoryjnych. Ciało 62-latka zostało zabezpieczone w prosektorium. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, VW trafił na parking strzeżony.

W czwartek (6.01.22 r.), po godz. 17:00 na trasie Bezledy – Piasek doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-latka kierująca kią nie dostosowała prędkości do trudnych warunków drogowych, co skutkowało utratą kontroli nad autem i zderzeniem z przydrożnym drzewem. Pasażerami auta był 5-letni wnuk kobiety oraz jej mąż. Dziecko było zapięte w foteliku i nie odniosło obrażeń ciała. Mąż kobiety z urazem ręki trafił do szpitala, gdzie okazało się, że ma złamanie. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli kię na parkingu strzeżonym. Z uwagi na to, że jedynym pokrzywdzonym w tym zdarzeniu był mąż kobiety, to od wniosku mężczyzny będzie zależało, czy kobieta odpowie karnie za spowodowanie wypadku drogowego.

W poniedziałek (10.01.22 r.), przed godz. 7:00 doszło do zdarzenia drogowego na trasie Kandyty – Dzikowo. Mężczyzna kierujący oplem zderzył się z sarną, która nagle wybiegła na drogę, następnie stracił kontrolę nad autem, które uderzyło w przydrożne drzewo. Potrącona sarna padła w okolicy miejsca zdarzenia. Oplem kierował 39-latek, który był zakleszczony w aucie. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie był trzeźwy i trafił do szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli opla na parkingu strzeżonym.

Apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o ostrożność na drodze. Poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu piesi zobowiązani są nosić elementy odblaskowe w sposób widoczny dla kierujących. Jednak warto je mieć nie tylko w tych warunkach, ale zawsze. Nawet niewielki odblask sprawia, że kierujący znacznie wcześniej widzą pieszego, dzięki czemu mają czas na prawidłową reakcję. Kierujących prosimy o dostosowanie prędkości do panujących, często zmiennych warunków drogowych. Prędkość dozwolona na danej drodze nie jest tożsama z prędkością, z którą trzeba jechać. To kierujący ocenia, jaka prędkość pozwoli mu w pełni kontrolować auto i bezpiecznie dojechać do celu.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net