Pani Justyna błędzie dowodziła kętrzyńska Strażą Miejską

Justyna Tomaszewska-Kozioł to absolwentka kierunku praca socjalna i pedagogika na Akademii Bydgoskiej. Ma bogate doświadczenie w pracy w służbach mundurowych (Fot. UM Kętrzyn)

Dziś w Kętrzyńskim Ratuszu miało miejsce oficjalne przejęcie obowiązków komendanta Straży Miejskiej. Konkurs wygrała Justyna Tomaszewska-Kozioł. To pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii formacji.Nowa Komendant zastąpi Mirosława Marka Dworaka, który do dziś pełnił tę funkcję. Oficjalnego przekazania pagonów komendanta Straży Miejskiej dokonał burmistrz Ryszard Niedziółka.

— Panu Komendantowi dziękuję za wzorową służbę, aktywność, skuteczność podejmowanych czynności oraz profesjonalizm, które wniosły istotny wkład w rozwój Kętrzyńskiej Straży Miejskiej oraz zapewnianie bezpieczeństwa i zachowanie porządku publicznego — powiedział Ryszard Niedziółka. — Zadania Straży Miejskiej ściśle określają przepisy, ale chcemy przede wszystkim, by strażnicy skupili się na działaniach prewencyjnych i dbaniu o porządek publiczny. Nowej Pani komendant życzę powodzenia w realizacji zamierzonych celów zawodowych, jednocześnie licząc na owocną współpracę — dodał burmistrz.

— Jesteśmy po to, by służyć mieszkańcom, by realizować powierzone nam obowiązki i dbać o porządek publiczny. Będę robić wszystko by zadania SM, były wykonywane na najwyższym poziomie, a strażnicy byli widoczni oraz dostępni dla mieszkańców — powiedziała Justyna Tomaszewska-Kozioł obejmując obowiązki.

Justyna Tomaszewska-Kozioł to absolwentka kierunku praca socjalna i pedagogika na Akademii Bydgoskiej. Ma bogate doświadczenie w pracy w służbach mundurowych. Pracowała na stanowisku kierowniczym jako zastępca dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. Pełniła funkcję oskarżyciela publicznego, którą będzie wykonywała, zgodnie z kodeksem wykroczeń, także w Straży Miejskiej.

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Nie odnaleziono wydarzeń!