Barciany// Bił, szarpał, dusił oraz groził pozbawieniem życia najbliższym, teraz może posiedzieć nawet 5 lat

Policjanci prowadzący aresztowanego za znęcanie mężczyznę (Fot. KPP Kętrzyn)

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi najbliższymi. Mężczyzna bił, szarpał, dusił oraz groził pozbawieniem życia. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.


Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Barciany. Mężczyzna od sierpnia 2016 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Policjanci ustalili, że mężczyzna, najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał, popychał, bił, dusił, a także groził pozbawieniem życia zarówno kobiecie, jak i synowi. Mężczyzna również używał wobec domowników słów powszechnie uznanych za obelżywe, wyganiał z mieszkania, a także niszczył mienie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego na wniosek prokuratora i policjantów sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna już trafił za kraty więzienia, gdzie będzie czekał na wyrok. W rodzinie wdrożona została procedura niebieskiej karty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net