Bartoszyce// 20 Brygada Zmechanizowana ma nowego dowódcę

(Fot. Sekcja Prasowa 16DZ)

Pułkownik Tomasz Biedziak został nowym dowódcą 20 Brygady Zmechanizowanej. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szefa jednostki, gen. bryg. Piotr Kriese.


Zgodnie z obowiązującym wojskowym ceremoniałem w piątek na placu apelowym w Bartoszycach, gen. bryg. Piotr Kriese przekazał sztandar oraz dowodzenie 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Tomaszowi Biedziakowi. W uroczystości udział wziął m.in. pełniący obowiązki dowódcy 16 Dywizja Zmechanizowana gen. bryg. Wojciech Ziółkowski.

20 Brygada Zmechanizowana stanowi trzon 16 Dywizji Zmechanizowanej i jest umiejscowiona w dwóch garnizonach — w Morągu i Bartoszycach. Ostatnie lata to okres dowodzenia gen. bryg. Piotra Kriese, który zbiegł się z kryzysami, które nawiedziły nasz kraj — pandemia Covid-19 oraz kryzys migracyjny. Z tych zadań brygada pod dowództwem generała wywiązała się perfekcyjnie.

Dziś brygada otrzymuje kolejnego doświadczonego dowódcę, który z pewnością udźwignie ciężar obowiązków, jakie stoją przed tą jednostką. Pan Pułkownik Tomasz Biedziak podczas swojej służby dał się poznać jako fachowiec, specjalista, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Tekst i Zdjęcia: Sekcja Prasowa 16DZ

 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net