Kolejny raz „górale” zawładną Mrągowem

Czołówka światowego kolarstwa górskiego, najlepsze polskie i europejskie kluby, rozbudowana Strefa Expo, bogaty program dla kibiców – to tylko kilka argumentów by spędzić niedzielę 15 września w Mrągowie. W mieście nad Czosem odbędzie się bowiem UCI MTB Marathon. To fantastyczny wyścig, który mamy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu UCI.

Miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w mrągowskim amfiteatrze położonym w niezwykle malowniczej scenerii nad jeziorem Czos. To kulturalne centrum miasta, goszczące na swoich deskach znakomitych artystów w ramach Pikniku Country, Mazurskiej Nocy Kabaretowej czy Festiwalu Weselnych Przebojów, będzie teraz areną zmagań kolarzy. – Sam wyścig to przede wszystkim trasa, a ta zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych. Runda o długości ok. 34 kilometrów i sumie przewyższeń oscylującej w okolicach 800 metrów skutecznie utrudni walkę o zwycięstwo – mówi Arkadiusz Cała, prezes stowarzyszenia Luz Grupa Mrągowo.

Wymagająca fizycznie trasa prowadzić będzie po najciekawszych terenach miasta, gminy Mrągowo oraz Nadleśnictwa Mrągowo. – Zawodnicy pokonywać będą wzgórza nad jeziorem Czos oraz Juksty, przejadą odcinkami po zeszłorocznej trasie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim na Górze 4 Wiatrów. Następnie trasa prowadzić będzie do Bike Park Poręby gdzie czekać będą bardzo techniczne i interwałowe singletracki – dodaje organizator wydarzenia. – Dalej kolarze powrócą do Mrągowa, by zmierzyć się z odcinkami tegorocznej trasy Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Później trasa prowadzić będzie po czarnym szlaku rowerowym nad jeziorem Czarnym. Na powrocie bardzo interwałowy teren rodem z cross-country w Parku Słowackiego.

Mrągowo UCI MTB Marathon to nie tylko wymagająca trasa dla doświadczonych kolarzy. Tego dnia rozegrane zostaną wyścigi dla amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB na dystansach PRO, EXPERT i HOBBY oraz wyścig E- Bike. Na maraton koniecznie zabierzcie swoje pociechy! Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat czekać będą bezpłatne wyścigi Nickelodeon Race, a dla najmłodszych w wieku od 1 do 5 lat rozegrane zostaną zawody sportowe na specjalnie przygotowanej trasie dostarczonej przez Strider Polska. W ramach programu profilaktyki Gminy Miasto Mrągowo z myślą o najmłodszych animatorzy prowadzić będą gry i zabawy. Atrakcji nie zabraknie.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.mazurymtb.pl

info za mragowo.pl