Piesza potrącona na pasach w trakcie policyjnej akcji NURD

Mrągowska policja po raz kolejny prowadziła akcję „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Są to działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Niestety tego samego dnia na oznakowanych pasach doszło do potrącona.
W tygodniu na drogach powiatu mrągowskiego policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na pieszych i rowerzystów, ale także na kierujących stwarzających dla nich zagrożenie. Funkcjonariusze pilnowali czy tzw. niechronieni użytkownicy dróg przestrzegają przepisy ruchu drogowego i nie popełniają wykroczeń.

W ramach działań mundurowi ujawnili 15 wykroczeń popełnionych przez kierowców, którzy na drodze nieprawidłowo zachowali się wobec pieszych – informuje mł. asp. Dorota Kulig. Niestety w tym samy dniu, kiedy policjanci prowadzili akcję, doszło w Mrągowie do potrącenia pieszej. – Kierująca toyotą, jadąc od ulicy Królewieckiej w ul. Okulickiego nie udzieliła pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu. W efekcie potrącenia 83-letnia kobieta doznała złamania nogi – dodaje rzeczniczka mrągowskiej policji.

esem