Rockowa nawałnica na Mazurach?

W październiku i listopadzie przez Mazury może przetoczyć się… rockowa nawałnica. W Mrągowie miesiąc po koncercie Róż Europy tamtejszy klub Ceglana powita kolejną legendę polskiej sceny rockowej – Kobranockę. Toruński band zagra w „stolicy country” 23 listopada (sobota).

Kobranocka zasłynęła kilkoma, nawet kilkunastoma wielkimi przebojami, z których najważniejsze – także w historii polskiego rocka – to „Kocham cie jak Irlandię”, „Hipisówka” i „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”.

Zespół powstał w 1985 roku, funkcjonując początkowo pod nazwą Latający Pisuar. Stały uczestnik festiwalu w Jarocinie, wykonuje muzykę mocno osadzoną w punk rocku, a cechą charakterystyczną Kobranocki zawsze były teksty zabarwione abstrakcyjną metaforyką. Ich autorem był zwykle Andrzej Michorzewski – psychiatra z zawodu.

W latach 1987-2010 grupa nagrała osiem studyjnych płyt, ma na koncie również DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock z 2007 roku. W 2018 roku weszła ponownie do studia, by zrealizować materiał na nowy album „My i oni”. Lider Kobranocki – Andrzej „Kobra” Kraiński – powiedział, że powodem nagrania nowej płyty jest „nadmiar pomysłów w głowach, chęć ich zrealizowania, osiem lat minionych od płyty poprzedniej, no i przerażająca sytuacja w naszym pięknym kraju”.

emes

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net