Nie damy sobie zabrać przyszłości. Mrągowska młodzież walczy o klimat

Młodzi mrągowianie zachęcają do udziału w proteście przeciwko zmianom klimatycznym. Akcja odbędzie się w piątek (20 września) w centrum miasta. – Chcemy pokazać, że nie zgadzamy się z działaniami prowadzącymi do nieustannych zmian klimatu – mówią koordynatorzy mrągowskiej akcji.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to międzynarodowy protest przeciwko zmianom klimatycznym. Protesty odbędą się przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy mają zadecydować o dalszych losach Ziemi. Hasło, które będzie przewodzić protestującym, to „Nie damy sobie zabrać przeszłości”. W Polsce strajki odbędą się w ponad 60 miastach. W naszym regionie oprócz Mrągowa głos w tej sprawie zabierze Ostróda i Olsztyn.

W Mrągowie pochód ruszy o godz. 16.00 spod pomnika Jana Pawła II, przejdzie przez promenadę pod Urząd Miejski i wróci pod ratusz.

– Wyjdźmy razem na ulice Mrągowa, aby pokazać, że i MY mamy głos i nie zgadzamy się na taki los naszej planety – mówi Angelika Obzejta z projektu Generation Europe, koordynatorka mrągowskiej akcji. – Spotykamy się o godzinie 16:00 pod pomnikiem Jana Pawła II. Zapraszam serdecznie!

Źródło: mragowo.pl